протојереј Милорад Вујић

Бесаровића 17,
71123 Источна Илиџа – Источно Сарајево
Тел. 065/687-078

Милорад Вујић, рођен 31. јануара 1959. год. у Брези од оца Ђорђа и мајке Новке р. Шиљак. Крштен 22. марта 1959. године.

Основну школу завршио у Љешеву и Подлуговима (Илијаш) 1974. год, а богословију “Света Три јерарха“ у манастиру Крка 1979. године. Рукоположен у чин ђакона 21. новембра 1982. год. у Старој цркви, а у чин свештеника 23. новембра 1982. године у Саборном храму у Сарајеву.

Опслуживао парохију сарајевску у Сарајеву (март 1983. – септембар 1985.). Од 07. септембра 1985. год. опслужује парохију голобрдску (Зимча, Високо). Почетком ратних дејстава на том подручју (јун 1992.) храм Зачећа св. Јована Крститеља је запаљен, већина парохијана протјерана, а преко 400 парохијана је затворено у муслиманским логорима. Пуну годину дана помаже паросима у Илијашу у свим обавезама. Обавезе на упражњеној парохији которачкој примио 26. јуна 1993. год. Богослужио у привремено одређеним просторима у Новом Сарајеву (Грбавица) и Которац. Послије рата постављен за старјешину храма Св. Василија Острошког у Добрињи (у изградњи). Почетком 2000. године разријешен старјешинства. Парох прве парохије которачке.

Правом ношења црвеног појаса – 22.11.1997.
Достојанством протонамјесника – 30.09.2001.
Чин протојереја – 15.09.2013.

У браку са Биљаном р. Томић има троје дјеце: Бранислав, Богдан и Милица.

Крсна слава – Св. великомученик Георгије.